TSE BELGESİ

Farklı sektörlerde üretilen ürünlerin ya da sunulan hizmetlerin TSE standartları tarafından belirlenen kalite şartlarını taşıması gerekiyor. Ürün ve hizmetlerde TSE belgesinin bulunması, ürün ve hizmetlere ilişkin süreç veya hizmetlerin taşıması gereken kalite unsurlarını karşıladığı anlamına geliyor. TSE standartları genel olarak tek bir bölümden meydana gelmiyor. Bir firma TSE belgesi almak istediğinde işyeri şartları ve personel şartları ön plana çıkıyor. İşyeri şartları içinde ekipmanlar, dokümantasyon yapısı ve makinalar yer alıyor. Personel şartlarında ise özlük dosyaları, çalışanlara ait formlar, personelin sabıka kayıtları ve mesleki yeterlilik belgeleri yer alıyor.

TSE Belgesi Almak İçin Gerekli Şartlar Nedir?

TSE belgesi alabilmek için öncelikle işe ait ilgili standardın bulunması ve daha sonra uygun şekilde temin edilmesi gerekiyor. TSE standardının temin edilmesi sonrası kurumun yapacağı belgelendirme için sizden istediği şartların tümünü görmeniz mümkün oluyor. Bu aşamada TSE belgelendirme şartlarının istenilen standarda göre hazırlamanız gerekiyor. TSE belgesi alma konusunda her türlü sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TSE Belgesi Kolay Alınabilir mi?

TSE belgesi almak istediğinizde başvuru belgelerini düzgün ve titizlikle hazırlamanız gerekiyor. Böylelikle TSE belgesini kolay bir şekilde almanız mümkün oluyor. Bu belgenin alınmasında hem planlama hem de disiplinli bir çalışma yapmanız da büyük önem taşıyor. TSE sizlere hizmet yeterlilik belgesi ve ürün belgesi olmak üzere iki çeşit belge veriyor. Bu belgeleri alırken işinize uygun olan belgeyi almanız gerekiyor. Firmalar istedikleri takdirde hizmet kalitesini ispatlamak amacı ile hizmet yeterlilik belgesi alabiliyor.

TSE Ürün Belgelendirmesi Nasıl Yapılıyor?

TSE ürün belgelendirme işlemlerinde öncelikle uzman kişiler tarafından üretim yeri incelemesi yapılıyor. Üretim yeri incelemesinde herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında TSE ürün belgelendirme işlemleri için gerekli olan numune alma işlemi yapılmıyor. Belgelendirme başvurusu yapılan ürünlerin önce belgelendirme birimleri tarafından değerlendirmesi yapılıyor. Daha sonra belgelendirme sonucu için karar belgelendirme komisyonları tarafından veriliyor. TSE belgesini alan kişiler, bu markayı belge üzerinde belirtilmiş olan üretim yerinde üretilen her türlü ürünler için kullanma hakkına sahip oluyor.