ISO 27001 BELGELENDİRME

İşletmeler kalitelerini artırmak için uluslararası standartlar ile belirlenmiş çeşitli denetimlerden geçmeli ve sertifikalandırılmalıdır. Bu sertifikalandırma işlemleri birçok projenin gerçekleştirilebilmesi ve işlemlerin güvenliği için zorunlu hale getirilmiştir. ISO 27001 belgesi Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesidir. Firmaların kendi ve müşteri bilgilerini güvenli tuttuklarını ve bilgilerin yönetilebildiğini ISO 27001 ile göstermektedir. Şirketlerin finansal bilgileri, müşteri bilgileri, fikri mülkiyetlerinin korunması, gizli bilgilerin korunması konusundaki riskleri azaltacaktır. ISO 27001 sertifikasına sahip olduğunuzda şirketinizin sektöründeki itibarı artacak ve müşteri güvenini kazanacaktır.

ISO 27001 Faydaları

Yetkilendirilmiş ve akredite olmuş bir firma olarak tüm sektörlerde faaliyet gösteren kuruluşlara ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme işlemlerini güvenle yapmaktayız. İşletmenizde yapacağımız denetimler sonucu düzenleyeceğimiz ISO 27001 belgesi sayesinde, işinize olan güveniniz %80 oranında artacaktır. Bilgi güvenliği riskiniz daha da azalacak, müşterilerinizin firmanıza olan güveni artacaktır. Çeşitli alanlarda geliştirdiğiniz projelerinizi bürokrasi aşamasında onaylatabilmeniz için sizden ISO 27001 belgesi istenecektir. Bu belgeye sahip olmayan firmalar güvenilmez olarak görülecek ve projeleri onaylanmayacaktır.

ISO 27001 Özellikleri

İşletmeler itibarlarını artırabilmek için bilgi güvenliğine önem vermelidir. Firmamız kalite yönetimi ve bilgi güvenliği yönetimi alanlarında tüm sertifikalandırma işlemlerini yapmaktadır. ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi belgelendirmesi, sistemlerinizi etkili kullanmanızı, her türlü bilgi güvenliğini riskinin ortadan kaldırılmasını sağlayacaktır. Özellikle yazılım teknolojisi hızlı bir gelişme içerisinde olduğu için, bilgi güvenliği riski her zaman ortaya çıkmaktadır. Oluşabilecek olan riskleri doğru yönetebilmek, bilgi güvenliğinin en önemli aşamasıdır. Yaptığımız belgelendirme işlemlerinde kurumlara, risk yönetim ve bilgi güvenliği eğitimlerini vermekteyiz.

ISO 27001 Dokümanları

Bilgi güvenliği yönetim sistemi belgelendirmesi için firmamıza başvuruda bulunan tüm kuruluşlara, akredite olduğumuz belgeleri ile göstererek yaptığımız işleri uluslararası standartlara uygun yaptığımızı belirtiyoruz. ISO 27001 belgesi için kurumlar ile sözleşme imzalıyoruz ve sözleşme sonrasında, gerekli eğitimler verildikten sonra, kullanıcı el kitabı dokümanı, uygulama kılavuzu, vaka analiz örnekleri gibi tüm doküman örneklerini kendilerine vererek kurum yapılarına uygun olarak doldurmalarını ve formlarda belirtilen kuralların yerine getirilmesini istiyoruz. Gerekli şartları yerine getiren kuruluşlara onaylı sertifikalandırma yapıyoruz.