TS HYB

Türk Standartları Enstitüsü Hizmet Yeterlilik Belgesi (TS HYB), TSE tarafından yapılan denetimler sonucu firmalara verilen bir belgedir. Yapılan denetimler ile firmanın bağlı bulunduğu sektörde ürettiği ürünlerin ve hizmetlerin belirlenen standartlara uygun olduğunu göstermektedir. TS HYB belgelendirmesi için firmamız gerekli akreditasyona sahiptir ve tüm sektörlerdeki firmalara danışmanlık ve belgelendirme hizmeti vermektedir. TS HYB belgesi bulunmayan firmalar ürünlerine patent alamayacak ve kurumsal hizmet veremeyeceklerdir.

Kimler Alabilir?

İnsanlara daha kaliteli ve güvenli hizmetlerin sunulabilmesi için firmalara bazı belgelendirmelerin yapılması zorunlu duruma getirilmiştir. TS HYB (hizmet yeterlilik belgesi) yasalarla kimlerin alması gerektiği belirlenmiştir. HYB belgesini alması geren firmalar arasında, beyaz eşya servisleri, otomobil servisleri, elektronik eşya servisleri, kamu hizmetleri ihalelerine katılan firmalar, temizlik, güvenlik, yemek, ilaçlama vb. hizmeti sunan kuruluşlar, lokanta, fırın gibi kuruluşlar bu belgeyi almak zorundadır. Ayrıca lpg-cng dönüşümü yapan firmalar ile ikmal istasyonları, güvenlik tehdidi bulunan firmalar ile fotoğraf stüdyolarının alması gereken belgelerden birisidir. Firmamız talep doğrultusunda tüm firmalarda yasalarla belirlenen standartla uygun denetimler yaparak belgelendirme ve danışmanlık hizmetlerini veriyor.

TS HYB Firmalara Verdiği Faydalar

Hizmet yeterlilik belgesinin firmalara sağladığı faydalarına başında çeşitli ihalelere katılım hakkı kazanmış olmalarıdır. Bu belgeye sahip olmayan firmalar ihale şartnamesi alamamakta ve ihale dışı kalmaktadır. Firmalar iş alanlarında kullandıkları teçhizatlarına sigorta yaptırabilmekte, verilen hizmet için kuruluşun alt yapısını tamamlaması sağlanmakta, hizmet verimliliğinin artmasına katkı sağlamaktadır. Belgelendirme sayesinde müşteri hakları korunabilmekte, müşteri memnuniyeti yükseltilerek müşteri ağı genişletilebilmektedir. Faydaları arasında ürün satışlarının güvenle yapılmasını sağlayacaktır.

Başvuru Şartları

Firmanızın TS HYB belgesi sahibi olabilmesi için firmamız hizmetlerinden faydalanabilir ve firmamızdan talepte bulunabilirsiniz. Başvuru için online olarak müracaat formunu veya istek dilekçesini bizlere ulaştırabilirsiniz. Hizmet sunulan adreste birden fazla tüzel kişilik bulunuyorsa, bir tanesinin başvuruda bulunması yeterli görülmektedir. Aynı adres ve aynı unvan için birden fazla belge başvurusunda bulunulabilir. Firmamızdan TS HYB başvurusunda bulunurken diğer standartlar içinde başvuruda bulunabilir, aynı anda birden fazla standart belgesine sahip olabilirsiniz. İşlem aşamasında varsa eksiklikleriniz tamamlanır ve tamamlama işleminden sonra belgelendirme yapılır.